Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Uit de Bestuurskamer oktober 2023

Kunst  is een belangrijk onderdeel van ons leven. Het kan ons inspireren, ons vreugde brengen en ons verbinden met anderen. Zoals een gedeputeerde in Nederland het onlangs verwoordde : “Cultuur verrijkt, verbindt en brengt vreugde. Het is het cement in lokale gemeenschappen, de dorpen, wijken en steden”[1]. CoBrA- taal in Tervuren op de CLub en in de Warandepoort laat zien dat het gaat ook ver over de grenzen gaat.

Lezing Janny van Doorn over Willem en Anna 

Op dinsdag 3 okt gaf Janny van Doorn een interessante lezing over de wederzijdse familieverbanden van en de huwelijkse wederwaardigheden tussen Kroonprins Willem van Oranje, de “Held” van Waterloo en Anna Paulowna de dochter van Tsaar Paul I van Rusland en  Maria Fjodorovna. Menig verwikkeling in deze relatie en de persoonlijkheid van de latere koning Willem II werd door de inleidster met slides  onderbouwd. Ook zijn moeilijke en verstoorde relatie met zijn vader Koning Willem I kwam aan bod. Naar aanleiding van een aantal vragen kwam bij haar  het idee op dat  bij een volgende biografie meer aandacht zou kunnen worden besteed aan de psychologische aspecten van de mens Willem.

Paul Brouwer (voorzitter)

20 okt 2023

[1] “Cultuur verrijkt, verbindt en brengt vreugde” – Frederik Zevenbergen in Kunstgebouw

 

0 Berichten

Er zijn nog berichten geplaatst

Laat een bericht achter